Proton 5.13-1 ďalej zlepšuje podporu hier

Nástroj Proton dostal aktualizáciu s číslom verzie 5.13-1 a ako súčasť služby Steam Play ponúkne hráčom na operačných systémoch Linux možnosť spustiť a hrať množstvo nových herných titulov.

Najnovšie boli za „hrateľné“ označené hry akými sú napríklad Red Dead Redemption 2, Horizon Zero Dawn, Final Fantasy XV, niekoľko titulov zo série Call of Duty či Assassin’s Creed, DiRT Rally 2 a mnoho ďalších. Zlepšená bola taktiež integrácia nástroja Proton so službou Steam a táto zmena zlepšila stav funkčnosti niekoľkých ďalších hier. Ďalšie zmeny prišli aj pre podporu hier spúšťaných na viacero monitoroch. Opravy boli zahrnuté pre chyby s prehrávaním zvukov alebo pády multiplayeru pre hry Call of Duty: Advanced Warfare a rFactor 2.

Softvérové komponenty nástroja Proton boli rovnako aktualizované na novšie verzie – DXVK 1.7.2, FAudio 20.10, Wine 5.13 a taktiež vkd3d-proton na jeho najnovšiu stabilnú verziu.

Súhrn noviniek, zmien a opráv zahrnutých v nástroji Proton 5.13-1 je možné nájsť na GitHub-e projektu github.com/ValveSoftware/Proton.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*