Herné laptopy TUXEDO Stellaris 17 a Polaris 15 Gen4

Výrobca TUXEDO Computers predstavil už v poradí štvrtú generáciu herných laptopov. Dva nové modely TUXEDO Stellaris 17 a Polaris 15 ponúkajú záujemcom výkonnejší hardvér a predinštalované linuxové distribúcie.

Lacnejší model TUXEDO Polaris 15 má v štandardnej konfigurácii 15.6 palcovú Full-HD obrazovku, 16 GB DDR5 pamäť RAM, procesor AMD Ryzen 7 6800H a grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX 3060. SSD disk Samsung 980 s kapacitou 250 GB sa dá za príplatok nahradiť lepšími alternatívami, podobne ako sa dá navýšiť aj kapacita pamäte RAM.

TUXEDO Polaris 15 – Gen4

Model Stellaris 17 je približne o tisíc eur drahší s o niečo lepšími parametrami, napríklad 17 palcovou matnou obrazovkou, grafikou NVIDIA GeForce RTX 3070Ti alebo procesorom AMD Ryzen 9 6900HX. SSD disk a RAM sú v štandardnej konfigurácii rovnaké, hoci tiež s možnosťou výberu lepších alternatív za príplatok.

TUXEDO Stellaris 17 – Gen4

TUXEDO ponúka vlastnú predinštalovanú linuxovú distribúciu TUXEDO OS alebo najnovšie stabilné verzie Ubuntu, Kubuntu a Ubuntu Budgie 22.04 LTS. Záruka na dva roky sa dá podobne za príplatok predĺžiť a predobjednávky budú vybavené najskôr 9. decembra tohto roku.

Viac podrobností je možné nájsť na stránkach TUXEDO Computers, samostatne ku modelom TUXEDO Stellaris 17 a Polaris 15, vrátane možnosti nastavenia vlastnej konfigurácie hardvéru a zadania predobjednávky.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*