Vydanie distribúcie TUXEDO OS

Nemecký výrobca TUXEDO Computers ponúka široký výber laptopov a stolných počítačov s vlastnou predinštalovanou linuxovou distribúciou s názvom TUXEDO OS. Najnovšie sú už inštalačné obrazy tejto distribúcie dostupné na stiahnutie pre všetkých užívateľov, napríklad pre potreby preinštalovania systému na čisto.

Distribúcia TUXEDO OS je založená na Ubuntu 22.04 LTS, avšak s niekoľkými zmenami. Okrem desktopového prostredia KDE Plasma 5.25 a predvoleného využitia PipeWire by malo byť TUXEDO OS lepšie optimalizované pre laptopy. Vývojári pozmenili aj konfiguráciu GRUBu s pridaním podpory pre dual-booting.

Užívatelia majú predinštalovaný webový prehliadač Mozilla Firefox 105, poštového klienta Mozilla Thunderbird 102, balík kancelárskych nástrojov LibreOffice 7.3 alebo multimediálny prehrávač VLC 3.0. Samozrejmosťou sú aj základné aplikácie desktopového prostredia KDE Plasma a užívatelia s hardvérom TUXEDO majú tiež dostupné nástroje pre konfiguráciu systému alebo samostatný nástroj pre automatickú opravu existujúcej inštalácie TUXEDO OS.

Viac informácií o distribúcii TUXEDO OS s odkazmi na stiahnutie inštalačných obrazov je možné nájsť na stránkach tuxedocomputers.com.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*