Zmeny v GhostBSD 22.01.12

Tento týždeň prišlo oznámenie o vydaní novej verzie operačného systému GhostBSD 22.01.12 s aktualizáciou inštalačných obrazov. Zmenami prešiel inštalátor systému a výber dostupného softvéru. Nakoniec bola zlepšená aj podpora starších grafických kariet.

Inštalátor v novom GhostBSD dostal opravu pre závažnú chybu konfigurácie súborového systému ZFS, kvôli ktorej nebolo možné inštaláciu systému vôbec dokončiť. Zároveň bola tiež zlepšená podpora automatickej konfigurácie pre radu AMD Radeon HD 7000 a niekoľkých iných starších modelov grafických kariet.

Zlepšená bola zároveň aj konfigurácia os-release, vďaka ktorej by mali aplikácie mate-system-monitor alebo neofetch už správne rozpoznať názov operačného systému a verziu GhostBSD. Odstránená bola podpora OpenRC a dhcpcd, podobne ako aj softvérové balíčky p7zip kvôli bezpečnostným zraniteľnostiam a nedostatku aktívnych správcov kódu.

Viac podrobností ku vydaniu GhostBSD 22.01.12 je možné nájsť na stránkach ghostbsd.org s odkazmi na stiahnutie inštalačných obrazov.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*