Vývojová verzia distribúcie Tails 6.0

Vývojári linuxovej distribúcie Tails oznámili vydanie inštalačných obrazov prvej release candidate verzie Tailsu 6.0, ktoré sú dostupné na stiahnutie v rámci verejného testovania. Užívatelia si môžu vyskúšať všetky pripravené novinky a prípadne pomôcť vývojárom hlásením chýb.

Vydanie stabilnej verzie distribúcie Tails 6.0 je predbežne naplánované na 27. februára. Táto verzia Tailsu už bude založená na základoch systému Debian 12 Bookworm. Do zoznamu aktualizácií sa dostane napríklad desktopové prostredie GNOME 43, Audacity 3.2.4, KeePassXC 2.7.4 alebo grafické editory Inkscape 1.2.2 a GIMP 2.10.34.

Tails 6.0 by mal pridať podporu pre automatické pripojenie externých úložných zariadení. Pridané boli aj 4 farebné témy vzhľadu grafického užívateľského rozhrania. Zo základnej inštalácie Tailsu bola odstránená utilita GtkHash, ktorá by však mala byť dostupná v repozitároch softvérových balíčkov.

Odkazy na stiahnutie inštalačných obrazov s ďalšími informáciami je možné nájsť v správe ku vydaniu vývojovej verzie Tails 6.0~rc1, ktorá bola uverejnená na stránkach tails.net.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*