Vydanie OpenBSD 7.4

Vývojári operačného systému OpenBSD oznámili vydanie novej stabilnej verzie s číslom 7.4. Do tohto vydania sa opäť dostalo niekoľko zaujímavých noviniek a rôznych iných zlepšení či opráv chýb.

OpenBSD 7.4 zlepšuje úsporu energie na platformách Apple M1 a M2 vďaka novej metóde uspávania systému. Pridaná bola podpora pre aktualizácie mikrokódu procesorov AMD a dodatočne pribudli tiež opravy pre zraniteľnosť Zenbleed. Podpora grafických kariet by mohla byť na úrovni jadra Linux 6.1 a samozrejmosťou sú aj zlepšenia podpory sieťových kariet.

Do zoznamu aktualizácií softvéru sa dostali verzie LibreSSL 3.8.2 a OpenSSH 9.5, rovnako ako aj prekladače LLVM/Clang 13 a 16, webový prehliadač Mozilla Firefox 118, poštový klient Mozilla Thunderbird 115 alebo balík kancelárskych nástrojov LibreOffice 7.6. Nakoniec pribudli tiež nové verzie PHP 8.2.11, PostgreSQL 15.4 a SQLite 3.42.

Podrobný zoznam všetkých noviniek, zmien, opráv chýb alebo aktualizácií softvéru vo verzii operačného systému OpenBSD 7.4 je možné nájsť v správe ku vydaniu uverejnenej na stránke openbsd.org.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*