Vydanie LibreOffice 24.2

Organizácia The Document Foundation oznámila vydanie novej stabilnej verzie balíka kancelárskych nástrojov LibreOffice 24.2 s veľkým počtom noviniek, opráv chýb a iných zlepšení. Táto verzia LibreOffice je zároveň úplne prvou po zmene formátu číslovania verzií podľa roku a mesiaca príslušného dátumu vydania.

LibreOffice 24.2 pridáva okrem opráv chýb aj niekoľko zaujímavých zlepšení funkcií nástrojov. V nástroji Writer pribudla možnosť nastavenia štýlu komentárov a novinkou je tiež vyhľadávač funkcií v nástroji Calc. Rozšírené boli nastavenia prezentácií v nástroji Impress a nástroj Draw dostal podporu pre viacstranové súbory TIFF. Pri ukladaní dokumentov s heslom sa už zobrazujú informácie o sile zadaného hesla a v lepšom stave by mala byť tiež podpora tmavej témy vzhľadu grafického užívateľského rozhrania.

Podrobný zoznam všetkých noviniek, zmien a opráv chýb vo verzii LibreOffice 24.2 je možné nájsť v online dokumentácii wiki.documentfoundation.org. Binárne súbory sú dostupné na stiahnutie z oficiálnych stránok libreoffice.org.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*