Vydanie Inkscape 1.1.2 a 1.2 alpha

Nová verzia grafického editora Inkscape 1.1.2 bola vydaná s opravami pre približne 60 nájdených chýb. Zároveň je prvá alfa verzia pripravovanej aktualizácie Inkscape 1.2 už dostupná na testovanie pre všetkých záujemcov.

Opravy v Inkscape 1.1.2 sa dotkli chýb užívateľského rozhrania, rôznych nástrojov a funkcií alebo podpory pre perá grafických tabletov. Zlepšením prešla podpora formátu SVG1.1 v ukladaných súboroch a táto verzia Inkscape by mala byť prvou, ktorá pôjde zostaviť aj s prekladačmi GCC 12. Nakoniec pribudlo tiež 11 opráv závažných chýb spôsobujúcich pády Inkscape alebo jeho rozšírení, podobne ako aktualizácie prekladov jazykovej lokalizácie a dokumentácie. Všetky podrobnosti o týchto zmenách boli uverejnené na wiki projektu wiki.inkscape.org.

S vydaním Inkscape 1.1.2 prišlo aj vydanie prvej verejnej alfa verzie Inkscape 1.2. Užívatelia si môžu vyskúšať nové funkcie, akou je napríklad podpora viacerých stránok v jednom dokumente, ktorá uľahčí prácu s viacstránkovými PDF súbormi. Zmenami prejde aj panel pre výber z palety farieb a očakávané sú tiež ďalšie opravy chýb.

Podrobnejšia správa ku vydaniu verzií Inkscape 1.1.2 a 1.2 alpha bola uverejnená na stránkach inkscape.org s odkazmi na ich stiahnutie.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*