Ubuntu 23.04 už ponúka vývojové inštalačné obrazy

Vývoj linuxovej distribúcie Ubuntu 23.04 sa začal koncom minulého mesiaca. Jednou z posledných noviniek je dostupnosť vývojových inštalačných obrazov, ktoré budú aktualizované každý deň.

Tieto takzvané Daily Build inštalačné obrazy Ubuntu 23.04 zatiaľ ešte nepredstavili žiadne prelomové novinky v porovnaní s poslednou stabilnou verziou Ubuntu 22.10. Novšie verzie softvérových balíčkov a iné technické zmeny budú postupne pribúdať v priebehu vývojového cyklu. Užívatelia sa tiež touto cestou môžu zapojiť do verejného testovania a hlásiť vývojárom prípadné chyby.

Ubuntu 23.04 s kódovým menom Lunar Lobster by mohlo už na začiatku budúceho roku prejsť na novšie jadro Linux 6.1, desktopové prostredie GNOME 44 so softvérovou knižnicou Mesa 23 a do zoznamu aktualizácií sa pravdepodobne dostane aj LLVM 16 či Python 3.11.

Tieto vývojové inštalačné obrazy Ubuntu sú dostupné na stiahnutie na stránkach cdimage.ubuntu.com. Postupne by mali pribúdať aj inštalačné obrazy pre serverovú verziu Ubuntu alebo edície Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu a ďalšie.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*