Thunderbird 78.6 ďalej zlepšuje funkcie OpenPGP

Nová verzia poštového klienta Mozilla Thunderbird 78.6 bola vydaná s radou opráv nájdených chýb a bezpečnostných zraniteľností. Nechýbajú ani ďalšie zlepšenia funkcií OpenPGP či zmeny dizajnu užívateľského prostredia.

Natívna podpora OpenPGP, ktorá umožňuje odosielanie šifrovaných správ bez nutnosti ďalších rozšírení, bola znovu zlepšená predovšetkým na operačných systémoch Linux. Zlepšenia prišli pre vyhľadávanie PGP kľúčov prostredníctvom Key Manageru, inline parsovanie PGP, verifikáciu podpísaného textu alebo tiež možnosti ukladania príloh šifrovanej správy.

Zmeny prišli taktiež pre vzhľad kalendáru v tmavej téme vzhľadu na Linuxe a pridaná bola funkcia importovania súborov vo formáte ICS pre rozšírenie CalDAV. Opravy dostala tmavá téma vzhľadu prostredia aj v iných oblastiach, napríklad pre upozornenia o nových prijatých správach. Nakoniec bolo opravených tiež 9 nájdených bezpečnostných zraniteľností. Do budúcnosti sa dá počítať aj so zlepšením funkčnosti Thunderbirdu na operačnom systéme macOS Big Sur.

Prehľad opráv, zmien a noviniek v Thunderbirde 78.6 bol uverejnený na stránke thunderbird.net.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*