Tails 4.13 prechádza na Thunderbird 78

Oznámenie o vydaní linuxovej distribúcie Tails 4.13 prišlo tento týždeň s aktualizáciami dostupného softvéru, záplatami pre bezpečnostné zraniteľnosti a opravami ďalších nájdených chýb.

Jednou z dôležitých aktualizácií predinštalovaného softvéru je aktualizácia prehliadača Tor Browser, ktorý je najnovšie dostupný vo verzii 10.0.5. Táto verzia opravuje nedávno nájdenú bezpečnostnú zraniteľnosť týkajúcu sa JavaScriptu. Nakoniec Tails 4.13 prechádza aj na novšiu verziu poštového klienta Mozilla Thunderbird 78.4.2, ktorý nahrádza rozšírenie Enigmail natívnou podporou OpenPGP šifrovania. Vývojári uverejnili pre užívateľov aj podrobný návod na migráciu na novú verziu Thunderbirdu.

Niekoľko zmien prišlo tiež pre nastavenia trvalého úložiska, opravené boli chyby nástroja pre upgrade a inštaláciu systému a nechýbajú ani záplaty pre ďalšie nájdené bezpečnostné zraniteľnosti. Inštalačné obrazy distribúcie Tails 4.13 sú už dostupné na stiahnutie alebo je možné vykonať upgrade systému priamo z verzie Tails 4.2 a novšej.

Viac podrobností ku vydaniu Tails 4.13 je možné nájsť na stránkach distribúcie na adrese tails.boum.org.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*