Tails 4.10 bol vydaný

Linuxová distribúcia The Amnesic Incognito Live System, známa skôr pod skratkou Tails, je založená na Debiane a zameriava sa predovšetkým na ochranu súkromia a bezpečnosti jej užívateľov. Tento týždeň vývojári sprístupnili aktualizáciu Tails 4.10, ktorá prináša nové verzie zahrnutých softvérových balíčkov vrátane samotného jadra Linuxu a opravuje pár nájdených chýb.

Tails 4.10 aktualizuje jadro Linuxu na verziu 5.7.10. To by malo zabezpečiť lepšiu podporu väčšiny nového hardvéru. Systém pre anonymizáciu užívateľov Tor je najnovšie dostupný vo verzii 0.4.3.6, spolu s webovým prehliadačom Tor Browser 9.5.4. Novinkou je aj aktualizácia klienta Electrum 4.0.2. Drobnou úpravou prešiel tiež poštový klient Mozilla Thunderbird, ktorý už nebude zobrazovať uvítaciu správu pri jeho spustení.

V tejto verzii Tailsu sa podarilo vývojárom opraviť chybu týkajúcu sa Wi-Fi USB adaptérov Atheros AR9271 a bez problémov by mala fungovať aj možnosť USB tetheringu v prípade iPhonov. Tails 4.10 ako obyčajne opravuje aj bezpečnostné zraniteľnosti nájdené za obdobie od vydania predchádzajúcej verzie.

Upgrade na Tails 4.10 je možné vykonať priamo pomocou dostupného nástroja na aktualizáciu systému. Nadchádzajúca verzia distribúcie Tails 4.11 má naplánované vydanie na 22. septembra tohto roku.

Správu ku vydaniu distribúcie Tails 4.10, s ďalšími podrobnosťami či odkazmi na jej stiahnutie, je možné nájsť na stránkach tails.boum.org.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*