Rozšírenia funkcií pre Archinstall 2.3.1-rc1

Inštalátor systému Archinstall sa stal súčasťou inštalačných obrazov distribúcie Arch Linux minulý rok. Jeho vývoj napreduje už v prvých dňoch januára a užívateľom pribudli opäť ďalšie zlepšenia s vývojovou verziou Archinstall 2.3.1-rc1.

Táto prvá release candidate verzia inštalátora systému Archinstall 2.3.1 znovu rozširuje možnosti konfigurácie oddielov disku so súborovým systémom Btrfs. Veľká časť zmien sa dotkla dokončenia podpory konfigurácie Btrfs subvolumes, s pridaním aj niekoľkých opráv chýb.

Spustenie procesu mkinitcpio pre tvorbu obrazov initramfs bolo presunuté až na koniec inštalácie a samostatná partícia /home sa automaticky vytvorí už iba na diskoch s voľným priestorom väčším ako 60 GB. Novinkou je aj funkcia pre tvorbu záznamov z inštalácie, ktoré môžu pomôcť v prípadoch, ak by inštalácia systému v niektorej časti zlyhala.

Viac podrobností ku zmenám v Archinstalle 2.3.1-rc1 je možné nájsť v jeho repozitári na službe GitHub. Dokončenie stabilnej verzie sa očakáva už s vydaním nových inštalačných obrazov Arch Linuxu budúci mesiac.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*