OpenIndiana 2022.10

Operačný systém OpenIndiana nadväzuje na vývoj systému illumos, ktorý je nasledovníkom OpenSolarisu. Nové inštalačné obrazy OpenIndiana 2022.10 preberajú časť aktualizácií softvéru práve z repozitárov illumosu, vrátane aktualizácií mikrokódu pre procesory AMD a Intel.

Do zoznamu aktualizácií sa dostalo napríklad desktopové prostredie MATE 1.26, balík kancelárskych nástrojov LibreOffice 7.2.7 v 64bitovej verzii, posledné ESR verzie prehliadača Mozilla Firefox alebo poštového klienta Mozilla Thunderbird, podobne ako aj prekladače GCC 10, GCC 11 a Clang 13. Užívateľom tiež pribudli balíčky pre Perl 5.34 a 5.36.

Dodatočné zlepšenia podpory novšieho hardvéru zabezpečia aktualizované ovládače pre grafické karty NVIDIA. Novinkou je počiatočná podpora pripojenia inštalačných médií cez NFS alebo rôzne zlepšenia pre BHyVe a SMB server. Prechod z verzie Pythonu 2.7 na Python 3.9 zatiaľ ešte stále nie je dokončený.

Správa ku vydaniu novej verzie operačného systému OpenIndiana 2022.10 bola uverejnená na oficiálnych stránkach projektu openindiana.org.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*