NetBSD 9.1 vydané s množstvom opráv

Vydanie novej verzie operačného systému NetBSD 9.1 bolo oznámené minulý týždeň. V tejto verzii sa vývojárom podarilo zlepšiť podporu hardvéru, opraviť radu nájdených chýb a taktiež zlepšiť stav mnohých ďalších funkcií.

NetBSD 9.1 definitívne prechádza z predvoleného správcu okien TWM na CTWM, ktorý ponúka lepšie možnosti konfigurácie a nové funkcie. Zlepšený bol stav podpory súborového systému ZFS s implementáciou opráv pre nájdené chyby a pridaním nových funkcií. Tie vo výsledku zlepšujú spoľahlivosť a stabilitu ZFS v novom NetBSD. Aktualizácie prišli aj pre množstvo dostupného softvéru, vrátane kolekcie prekladačov GCC, dhcpcd alebo OpenSSL.

Celkovo bola podpora nového hardvéru zlepšená, napríklad v prípadoch laptopov Lenovo ThinkPad. Vývojárom sa tiež podarilo opraviť problémy s prehrávaním zvukov a aktualizovaná bola aj dokumentácia pre softvérové komponenty v NetBSD.

Úplný prehľad zmien a noviniek v novom NetBSD 9.1, spolu s odkazmi na stiahnutie inštalačných obrazov, je možné nájsť na stránkach projektu netbsd.org.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*