Mesa 21.3 vydaná s novinkami

Softvérová knižnica Mesa 21 dostala už v poradí tretiu aktualizáciu s novými funkciami a ďalšími rozšíreniami Vulkan API. Nová verzia knižnice Mesa 21.3 pridáva aj niekoľko opráv pre rôzne hry.

Dôležitými zmenami v tejto aktualizácii prešla podpora pre OpenGL ES 3.1 a 3.2, ktorá by mala byť opäť v o niečo lepšom stave. Užívateľom podobne pribudla podpora hardvérovej akcelerácie videí AV1 v rámci frameworku Video Acceleration API (VA-API). Nakoniec pribudli znovu aj ďalšie rozšírenia Vulkan API.

Mesa 21.3 rieši tiež niekoľko chýb rôznych herných titulov, akými sú Euro Truck Simulator 2, DOOM Eternal, Doom 3, Genshin Impact, Resident Evil: Village a Resident Evil 2, Dota 2, Final Fantasy V, Monster Hunter Rise Demo, Valheim alebo World War Z: Aftermath. Nakoniec môžu užívatelia očakávať zlepšenie stability Waylandu aj vďaka samostatným opravám pre Mozillu Firefox a desktopové prostredie KDE Plasma.

Kompletný zoznam všetkých zmien a noviniek v aktualizácii softvérovej knižnice Mesa 21.3 je možné nájsť v dokumentácii na stránkach docs.mesa3d.org.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*