LibreOffice 7.2 Community vydané s množstvom zmien

Nová verzia balíka kancelárskych nástrojov LibreOffice 7.2 Community bola vydaná. Viac ako 60% zmien zdrojového kódu v tejto aktualizácii sa týka zlepšenia podpory formátov súborov Microsoft Office.

Okrem zlepšenia podpory a funkčnosti importu súborov vo formátoch DOC, DOCX, XLSX a PPTX, by LibreOffice malo byť opäť o niečo rýchlejšie, najmä v procese otvárania dokumentov. LibreOffice 7.2 prichádza aj s natívnou podporou pre zariadenia Apple s architektúrou Apple Silicon/M1.

Podobne je možné očakávať ďalšie zlepšenia prekladov jazykovej lokalizácie či konkrétne zmeny užívateľského rozhrania. Pridaný bol napríklad zoznam pre vyhľadávanie príkazov v ponuke alebo aj nová téma vzhľadu LibreOffice Dark. Vývoj pokročil aj s počiatočnou implementáciou GTK 4, novinkou je možnosť kompilácie do WebAssembly a odstránený bol kód pre vykresľovanie prostredníctvom OpenGL.

Úplný prehľad zmien a noviniek ku vydaniu LibreOffice 7.2 Community bol uverejnený v správe na blogu na adrese blog.documentfoundation.org. Odkazy na stiahnutie pre všetky podporované operačné systémy je možné nájsť na webe libreoffice.org.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*