LibreOffice 7.1 Beta ponúka náhľad na chystané novinky

Prvá beta verzia LibreOffice 7.1 bola sprístupnená na stiahnutie a testovanie pripravovaných vylepšení a noviniek ešte pred oficiálnym vydaním stabilnej verzie. Okrem nových funkcií sa užívatelia môžu tešiť najmä na zlepšenie rýchlosti.

LibreOffice 7.1 prinesie radu vylepšení funkcií nástroja Impress pre tvorbu prezentácií, konkrétne lepšie možnosti tvorby animácií. Rýchlejšia by mala byť kontrola pravopisu v LibreOffice Calc. Pridaná bola tiež plná podpora HTML farieb pre nástroj Math, drobné zmeny ikoniek grafického rozhrania či aktualizácie prekladov jazykovej lokalizácie. Zrýchlená bola podobne aj funkcia vyhľadávania a nahrádzania textu, ktorá by mala byť v porovnaní s predchádzajúcimi verziami LibreOffice až štvornásobne rýchlejšia. Novinkou je natívna podpora kompilácie LibreOffice pre platformu Windows na architektúre ARM64.

Aktuálny prehľad zmien a noviniek ku pripravovanej aktualizácii LibreOffice 7.1 je uverejnený na adrese wiki.documentfoundation.org. Vydanie stabilnej verzie môžu užívatelia očakávať predbežne vo februári na budúci rok.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*