KDE Plasma pridá nový efekt pre prehľad otvorených okien

Vývojár desktopového prostredia KDE, Nate Graham, uverejnil jednu zo svojich ďalších správ s prehľadom pripravovaných noviniek. Posledný týždeň vývoja priniesol niekoľko dôležitých opráv chýb aplikácií KDE a pridané boli tiež nové funkcie prostredia.

KDE Plasma 5.23 predstaví nový efekt pre náhľad na všetky otvorené okná, ktorý je podobný overlayu Mission Control z operačného systému macOS. Užívatelia majú možnosť vyskúšať si túto novinku v KDE Neon Unstable alebo openSUSE Krypton, hoci zatiaľ ešte táto funkcia nie je dokončená a musí prejsť potrebnými testami.

Podobne bola pridaná aj podpora pre konfiguráciu Bluetooth adaptéra pri prihlasovaní do systému. Nástroj Spectacle dostal ďalšie opravy a už by mal vytvárať snímky obrazovky na Waylande v správnom rozlíšení. Podpora Waylandu bola celkovo opäť zlepšená. Užívateľom pribudne možnosť priamo kopírovať text zo systémových upozornení a opravená bola aj závažná chyba uzamknutej obrazovky, ktorá spôsobovala pád celého desktopového prostredia.

Viac podrobností je možné nájsť v správe na blogu Natea Grahama na adrese pointieststick.com.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*