GhostBSD 20.08.04 prichádza s aktualizáciami

Nová verzia operačného systému GhostBSD aktualizuje desktopové prostredie MATE a opravuje nájdené chyby.

GhostBSD je jedným z operačných systémov zo skupiny BSD, ktorý je známy najmä vďaka svojmu zameraniu na využitie a funkčnosť na desktopoch. Vývojári GhostBSD využívajú FreeBSD ako základ ich systému, pričom kladú dôraz na podporu nového hardvéru a prívetivosť užívateľského prostredia. Nová verzia GhostBSD 20.08.04 je posledným vydaním, v ktorej sa okrem aktualizácií softvéru podarilo vyriešiť aj niekoľko nájdených chýb.

Podľa správy ku vydaniu je v GhostBSD 20.08.04 poprednou novinkou aktualizácia desktopového prostredia MATE na novú verziu 1.24.0. Zároveň nástroj na aktualizáciu softvéru najnovšie ponúka užívateľom možnosť vytvárania záloh nastavení súborového systému. Táto nová funkcia pomôže zabrániť prípadným problémom pri aktualizácii softvérových balíčkov alebo upgradu systému.

V tejto verzii bolo tiež opravených niekoľko menších chýb a pribudli aj zlepšenia užívateľského prostredia. Vylepšený bol napríklad správca softvérových balíčkov, ktorý užívateľom zobrazí pred potvrdením zmien ich vybrané nastavenia či zoznam závislostí. Opravená bola aj chyba týkajúca sa ovládačov pre grafické karty AMD/ATI a číslo verzie GhostBSD najnovšie zahŕňa tiež deň finálneho vydania.

Správu ku vydaniu GhostBSD 20.08.04 s podrobnejším zoznamom zmien a noviniek, vrátane odkazov na jeho stiahnutie či stručného návodu na upgrade systému, je možné nájsť na stránkach projektu ghostbsd.org.

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*