DragonFlyBSD 6.2 pridáva posledné novinky

Prvá tohtoročná aktualizácia operačného systému DragonFlyBSD 6.2 zhrnula posledné novinky z vývoja. Užívatelia môžu očakávať zlepšenia podpory hardvéru, rozšírenia funkcií a opravy chýb.

Jednou z najdôležitejších noviniek v novom DragonFlyBSD je aktualizácia hardvérových ovládačov AMDGPU, ktoré už dobehli úroveň jadra Linux 4.19. Hoci operačné systémy BSD stále zaostávajú v podpore grafických kariet za Linuxom, vývojárom DragonFlyBSD sa iba za posledné dva roky podarilo výrazne pokročiť v tejto oblasti a ich práca pomôže aj ďalším operačným systémom BSD.

DragonFlyBSD 6.2 pridalo tiež virtualizačný nástroj NVMM s podporou nových procesorov Intel a AMD. Súborový systém HAMMER2 opäť prešiel zmenami, vrátanie pridania nových funkcií. Novinkou je konkrétne funkcia growfs, ktorá užívateľom umožní zmeniť veľkosť vytvorenej partície disku a HAMMER2 dostal podobne aj niekoľko opráv chýb.

Nakoniec pribudli aj záplaty pre nájdené bezpečnostné zraniteľnosti či dokončenie podpory pre senzory na monitorovanie teploty procesorov AMD Zen 3. Niekoľko softvérových balíčkov prešlo aktualizáciami a zahrnutá bola aj dokončená podpora súborového systému FAT v nástroji makefs.

Podrobnosti ku vydaniu DragonFlyBSD 6.2 je možné nájsť na stránkach projektu dragonflybsd.org.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*