Ďalšie pripravované zlepšenia v KDE Plasma 5.20

Súhrn posledných pripravovaných noviniek pre desktopové prostredie KDE Plasma 5.20 predstavil vývojár Nate Graham v správe uverejnenej na jeho blogu. Okrem zmien týkajúcich sa priamo užívateľského rozhrania a aplikácií KDE, bolo opravených aj niekoľko nájdených chýb.

Hlavnou novinkou poslednej správy je vylepšenie užívateľského rozhrania aplikácií, ktoré najnovšie ukladajú informácie o ich rozlíšení a pozícii na obrazovke. Táto funkcia je zatiaľ implementovaná iba pre aplikácie KDE využívajúce triedu QWidgets na X11. Hoci bude táto konkrétna zmena už súčasťou KDE Frameworks 5.74, ďalšie zlepšenia v tejto oblasti, vrátane funkčnosti na Waylande, budú predstavené až s finálnym vydaním KDE Plasma 5.20 alebo v nasledujúcej verzii 5.21.

Ďalšími zmenami prešiel aj správca súborov Dolphin, ktorý užívateľov upozorní na neúplnú konfiguráciu protokolu Samba. Vylepšenia užívateľského rozhrania prišli aj pre aplikáciu Kamoso alebo applet určený na správu diskov a iných zariadení. Vývojárom sa podarilo opraviť drobnú chybu rozhrania hudobného prehrávača Elisa a niekoľkých ďalších softvérových komponentov tohto desktopového prostredia.

Úplnú správu od Natea Grahama ku posledným novinkám v pripravovanej verzii KDE Plasma 5.20 môžete nájsť na jeho blogu pointieststick.com.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*