Chystané zmeny vo Fedore 35

Linuxová distribúcia Fedora 35 je ešte stále vo vývoji a tento mesiac bolo uverejnených niekoľko správ, ktoré ponúkajú náhľad na pripravované novinky. Pre užívateľov je zatiaľ nachystaná rada aktualizácií softvérových balíčkov a podobne aj niekoľko ďalších zmien.

Fedora 35 by mala prísť s prekladačom LLVM 13 a aktualizované boli tiež nástroje a knižnice GCC 11.2, Glibc 2.34, GNU Binutils 2.37 a GDB 10.2. Dôležitou zmenou bude aj prechod na prekladač Golang 1.17, ktorý predstavil radu zlepšení, predovšetkým svojho výkonu. Nakoniec aktualizáciami prejdú aj ďalšie softvérové balíčky, akými sú RPM 4.17, OpenSSL 3.0 alebo PHP 8.0.

Zmeny je možné očakávať aj v nastaveniach repozitárov softvérových balíčkov tretích strán, ktoré budú štandardne povolené po ich pridaní do zoznamu. Jednou z posledných odsúhlasených zmien je pridanie možnosti automatického reštartu užívateľských procesov systemd po aktualizácii RPM balíčkov.

Vydanie stabilnej verzie Fedory 35 je zatiaľ naplánované na koniec októbra tohto roku. Prvé inštalačné obrazy pre jej beta verziu by mohli mať užívatelia dostupné na testovanie už v priebehu nasledujúceho mesiaca.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*