Aktualizácie v openSUSE Tumbleweed

Linuxová distribúcia openSUSE Tumbleweed v priebehu druhej polovice minulého mesiaca opäť dostala do svojich repozitárov množstvo aktualizácií softvérových balíčkov. Užívateľom pribudli aj opravy chýb a bezpečnostných zraniteľností.

Jednou z noviniek je jadro Linux vo verzii 5.16.2, ktoré pridalo niekoľko opráv chýb frameworku ALSA na novších modeloch laptopov Lenovo, podobne ako aj opravy KVM pre procesorové architektúry s390 a x86. Aktualizáciami prešiel textový editor Vim alebo softvérová knižnica SDL2. Minulý mesiac do openSUSE Tumbleweed zároveň pribudla aj podpora pre nový VirtualBox 6.1.32.

Užívatelia majú už teraz dostupné novšie verzie GNU Bash 5.1.16, textového prehliadača webu Lynx 2.9.0.10 alebo Mozillu Firefox 96.0.2, rovnako ako balíčky systemd 249.9, flatpak 1.12.4 či autofs 5.1.8. Dôležitá aktualizácia nástroja cryptsetup 2.4.3 nakoniec pridala opravu pre nájdenú bezpečnostnú zraniteľnosť šifrovania LUKS2.

Súhrn všetkých aktualizácií v repozitároch openSUSE Tumbleweed za toto obdobie uverejnil Douglas DeMaio vo svojej správe na stránkach news.opensuse.org.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*