Aktualizácie GNU Binutils 2.41 a Glibc 2.38

Cez víkend boli oznámené vydania nových verzií nástrojov GNU Binutils 2.41 a softvérovej knižnice GNU C Library 2.38. Novinkami sú rozšírenia funkcií a opravy chýb.

GNU Binutils 2.41 pridáva v prípade prekladača GNU Assembler (Gas) podporu pre ďalšie inštrukcie procesorov Intel a mikroarchitektúry LoongArch. GNU linker dostal nové parametre príkazového riadku a podporované sú aj nové rozšírenia inštrukcií architektúry RISC-V alebo procesory Sony Allegrex prenosnej konzoly PSP. Správa ku vydaniu aktualizácie GNU Binutils 2.41 bola uverejnená v archíve na webe lists.gnu.org.

Vývojári iba včera vydali novú verziu softvérovej knižnice GNU C Library 2.38. Tá opäť zlepšuje stav podpory štandardu C2X. Pridané boli tiež funkcie strlcpy a strlcat, ktoré sú odvodené od implementácie v operačnom systéme OpenBSD. Nakoniec sa do tejto verzie Glibc dostal aj balík opráv chýb a záplata pre jednu bezpečnostnú zraniteľnosť. Ďalšie podrobnosti je možné nájsť v správe ku vydaniu Glibc 2.38 uverejnenej v archíve lists.gnu.org.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*